הישג חסר תקדים לרקדניות הבלט במטה יהודה: פרסי האקדמיה האמריקאית לבלט הוענקו לתלמידות 'יד חריף

טקס פרסי הביצוע של האקדמיה נערך לראשונה במטה יהודה. תלמידות מגמת הבלט במרכז 'יד חריף' הרשימו את בכירי האקדמיה וזכו במדליות זהב וכסף על הרמה המקצועית הגבוהה. משה דדון: "ההכרה הבינלאומית במרכז 'יד חריף' ניתנה בזכות השקעה אדירה בפיתו


הישג חסר תקדים לרקדניות הבלט במטה יהודה: פרסי האקדמיה האמריקאית לבלט הוענקו לתלמידות 'יד חריף':

טקס פרסי הביצוע של האקדמיה נערך לראשונה במטה יהודה. תלמידות מגמת הבלט במרכז 'יד חריף' הרשימו את בכירי האקדמיה וזכו במדליות זהב וכסף על הרמה המקצועית הגבוהה. משה דדון: "ההכרה הבינלאומית במרכז 'יד חריף' ניתנה בזכות השקעה אדירה בפיתוחו "
 
במקביל לחלוקת המדליות העניקו מועצת מטה יהודה ועמותת 'יד חריף' מלגת השתתפות לכל תלמידה שלקחה חלק בטקס פרסי הביצוע, לקול תשואות בני משפחה ואורחים מן המועצה ומחוצה לה
 
הישג חסר תקדים לתלמידות מגמת הבלט במרכז 'יד חריף' במטה יהודה: ביום שישי (30 במרץ) נערך לראשונה טקס פרסי הביצוע של האקדמיה האמריקאית בהיכל התרבות בקיבוץ צרעה. במהלך הטקס נערך מופע שארך כשעה, במהלכו הציגו התלמידות את התרגילים בהתאם לשיטת האקדמיה שאומצה במרכז ומחולקת לרמות ביצוע.

התרגילים הוצגו לפני הגב׳ מרל ספל, בוחנת בכירה באקדמיה האמריקאית בקליפורניה ובפני פאנל מורים נוסף של האקדמיה בישראל.

בסיום המופע כינסה הבוחנת את התלמידות והצהירה מול הצופים הגאים כי "צפתה בהופעה מקצועית ברמה גבוהה מאוד". הבוחנת ציינה לשבח את המורה שירי כץ, על שהביאה את התלמידות למצוינות מקצועית והעניקה לכל התלמידות מדליות זהב וכסף. הרמה המקצועית הגבוהה שהוצגה באה לידי ביטוי גם נוכח העובדה כי אף תלמידה לא קיבלה מדליית ארד.

"ההכרה הבינלאומית במרכז 'יד חריף' ניתנה בזכות השקעה אדירה בפיתוחו, תוך אימוץ שיטות לימוד מתקדמות ובהם שיטת האקדמיה האמריקאית לבלט", אמר ראש המועצה משה דדון. "מאז פרשה המועצה את חסותה על יד חריף נפתחות מחלקות חדשות שחושפות את אמנות הריקוד בפני כל. אנו גאים בזכייתן של תלמידות מגמת הבלט ובטוחים כי הישגים נוספים יירשמו גם בהמשך".

במקביל לחלוקת המדליות העניקו מועצת מטה יהודה ועמותת 'יד חריף' מלגת השתתפות לכל תלמידה שלקחה חלק בטקס פרסי הביצוע, לקול תשואות בני משפחה ואורחים מן המועצה ומחוצה לה.
 
***
מאז הרפורמה שקידמה המועצה האזורית במרכז 'יד חריף' הוכנסה שיטת האקדמיה האמריקאית לבלט. מדובר בשיטה ללימוד הבלט הקלאסי המחולקת לרמות. כל רמה מורכבת ממספר תרגילים בעלי אלמנטים טכניים מן הבלט הקלאסי. את השיעור במרכז מעבירה המורה שירי כץ, שאמרה בעקבות הזכייה: "אני גאה ברמת הביצוע שהפגינו התלמידות במופע. השיטה מחזירה את הכיף לבלט הקלאסי באמצעות תרגילים זזים במרחב, המורכבים מאלמנטים טכניים של הבלט הקלאסי".

במרכז 'יד חריף' נלמדות גם שיטות וגנובה וצ'יקטי ובכך נחשפים רקדני ורקדניות המרכז למגוון שיטות החושפות אותם לעולם המלא של הבלט הקלאסי.
 
על התוכנית:
 
מנהלת האקדמיה האמריקאית לבלט הגב' מניון פורמן יזמה ובנתה את תוכנית 'פרסי הביצוע' (Performance Awards). התוכנית כוללת רפרטואר של קומפוזיציות מוכנות על פי שלבי הלימוד השונים וניתנת ליישום בכל בית ספר לבלט. התוכנית משרתת מורים בארצות הברית וברחבי העולם. המשמעות של מופעי 'פרסי הביצוע':
 
  • מתן מענה לצורך של כל רקדן, בכל גיל, ליהנות מההכרה בהישגיו. 
  • כל תלמיד מציג גם ריקוד סולו בפני קהל ההורים והחברים.
  • חיזוק הרצון של התלמידים להגיע למיטב האישי שלהם: שיפור הטכניקה, איכות ההופעה והביטחון העצמי.
  • 12 רמות שמורכבותן הולכת וגוברת מרמה לרמה.
  • מסגרת מקצועית בינלאומית לכל השותפים: למורים, לתלמידים ולקהל.
המופעים מתקיימים בכל רחבי הארץ, בסטודיו של המורה או באולם ובהם נוכח נציג מהאקדמיה האמריקאית לבלט המעניק לכל משתתף תעודה ומדליה כהכרה עבור הישגיו, במעמד חגיגי בפני קהל ההורים והחברים.