מובילים בחינוך: קייטנת אמנות ראשונה ביד חריף

לאחר שלושה שבועות של יצירה, הנאה וחוויה הסתיימה השבוע קייטנת האמנות הראשונה של מטה יהודה ב'יד חריף' * בסיום נערכה תצוגת כישרונות במהלכה הפגינו החניכים יכולות מרשימות בריקוד, משחק, אקרובטיקה ואומנות


לאחר שלושה שבועות של יצירה, הנאה וחוויה הסתיימה השבוע קייטנת האמנות הראשונה של מטה יהודה ב'יד חריף' * בסיום נערכה תצוגת כישרונות במהלכה הפגינו החניכים יכולות מרשימות בריקוד, משחק, אקרובטיקה ואומנות

השבוע הסתיימה קייטנת האומנויות הראשונה של המועצה האזורית מטה יהודה לילדי כיתות א' עד ד' במרכז לאמנויות 'יד חריף'. הקייטנה אורגנה על ידי צוות המרכז בעזרת הנהגת ההורים של בית הספר הרטוב במשך שלושה שבועות של יצירה, הנאה וחוויה.
 
במהלך הקייטנה השתתפו החניכים בפעילויות אומנות שונות ומגוונות במרכז 'יד חריף' ומחוצה לו, הכינו פסל סביבתי המפאר את הכניסה למרכז, פיזזו בקצב ההיפ-הופ, תופפו על רצפת הסטודיו בשיעורי הסטפס ורקדו ריקודים סלוניים. בשיעור בובנאות בנו הילדים מריונטה ולאחר מכן הפיחו בה חיים כאשר יצאו למוזיאון תיאטרון הבובות והתנסו בשימוש ובהכנת בובות.
 
כמו כן, השתתפו הילדים בשיעורי צילום בטבע והניבו תמונות מעוררות השראה  לילדים בני גילם, יצרו סרטוני אנימציה באמצעות תוכנת מחשב פשוטה, שידרו ברדיו הקהילתי, תופפו על דרבוקות וערכו שיעורי תיאטרון. בסיום נערכה תצוגת כישרונות במהלכה הפגינו החניכים יכולות מרשימות בריקוד, משחק, אקרובטיקה ואומנות.
 
שירי כץ, מנהלת הקייטנה ורכזת המחלקה למחול סיפרה כי "הילדים המוכשרים והמקסימים השאירו עלי חותם עמוק. נמשיך להעצים ולהעמיק את פעילויות המרכז בשנה הקרובה הן בפן המקצועי-אמנותי והן בפן הקהילתי".
 
ההורים לא הסתירו את שביעות רצונם מהקייטנה וחלקם אף שלחו מכתבי תודה והוקרה למרכז. "בתי חזרה מלאת חוויות, יצרה, למדה ונהנתה מכל רגע", נכתב באחד המכתבים. "אני מודה לכל אחד על תרומתו וחלקו בפאזל המוצלח. כידוע, כשהילד שמח, ההורים מאושרים. המון תודה לכל הצוות, להוגי הרעיון, ליוזמים ולחולמים למען הקהילה, למוציאים מהכוח אל הפועל ולכל העושים במלאכה".
 
פעילות הקייטנה ב'יד חריף' מצטרפת לקו שמובילים ראש המועצה משה דדון ומנהל מרכז 'יד חריף' טל בן אור ששמים דגש על הרחבת הפעילות המקצועית ובאמצעות פתיחת מחלקות חדשות לילדים, נוער ומבוגרים והרחבת הפעילות במחלקות הקיימות לצד החיבור לקהילה.
 
מלשכת ראש המועצה משה דדון נמסר, כי "החיבור של יד חריף כגוף מקצועי עם בית הספר הר-טוב מניב תוצאות. זהו פרויקט נוסף המבטא את חיבור המרכז לקהילה ויוצר מנוף לקידום והעצמה של הילדים בתחומי האומנות. בשנה הקרובה נמשיך ונעמיק את הפעילות במרכז וביישובי מטה יהודה".