"אמנות זו שפה בינלאומית"

מרכז יד חריף אירח משלחת של 110 בני נוער מוושינגטון במסגרת שותפות 'ביחד' של הסוכנות היהודית * דדון: "שמו של מרכז יד חריף הולך לפניו גם בעולם"


מרכז יד חריף אירח משלחת של 110 בני נוער מוושינגטון במסגרת שותפות 'ביחד' של הסוכנות היהודית * דדון: "שמו של מרכז יד חריף הולך לפניו גם בעולם"

מאה ועשרה בני נוער מוושינגטון התארחו לאחרונה במרכז 'יד חריף' במסגרת שוּתפות 'ביחד' של הסוכנות היהודית בה שותפות המועצה האזורית מטה יהודה, עיריית בית שמש, העיר וושינגטון ומדינת דרום אפריקה.
 
מדי שנה מתארחים עשרות בני נוער מחו"ל אצל משפחות באזור שפותחות את ביתן ובעיקר את ליבן ועורכות פעילויות משותפות עם בני נוער ממטה יהודה ובית שמש. השנה כלל האירוח חוויה שונה ומיוחדת: בני הנוער הגיעו בבוקרו של יום שישי למרכז 'יד חריף', מרכז האמנויות שמפעילה המועצה האזורית מטה יהודה, שם חוו בני הנוער את העשייה המשותפת והכירו האחד את השני באמצעות תחומים שונים באמנות כמו מחול ומוסיקה.
 
טל בן אור מנהל יד חריף ונציגת שותפות 'ביחד' עמית זהבי בנו את התוכנית המיוחדת. הנערים והנערות נחלקו לשלוש קבוצות מעורבות והתנסו בכל שעה בתחום אחר. את תחום המחול הובילו מרוין וטריסי, מורי ההיפ-הופ במרכז שעלו מארצות הברית ומאוסטרליה. שיעורי האמנות הועברו על ידי לימור, רכזת האמנות ב'יד חריף'  ושרון, המורה לאיור. דיויד, המורה למוסיקה, שעלה לישראל מדרום אפריקה, העביר סדנת תיפוף.
 
"היום עבר באופן מושלם. כולם רקדו, יצרו וניגנו והכל בחיוך רחב", סיכם בן אור את האירוע. "שמחנו לקחת חלק בפעילות חשובה זו שמחברת בין קהילות יהודיות בכל העולם".
 
ראש המועצה, משה דדון, בירך את בני הנוער, האורחים והמארחים, ואמר כי "מטה יהודה היא קהילה ובית לתושביה ולבני נוער ובוגרים מהארץ ומקהילות יהודיות בכל רחבי העולם. אמנות זו שפה בינלאומית שמחברת בין אנשים. אני מברך על היוזמה של שותפות ביחד ושל מרכז יד חריף ששמו הולך לפניו, מסתבר, גם בעולם".
 
מהי שותפות ביחד
שותפות ביחד (Partnership2Gether, לשעבר שותפות 2000) של הסוכנות היהודית היא יוזמה ייחודית המקשרת בין 550 קהילות בכל העולם באמצעות 45 שותפויות בישראל. מעורבות רעיונית, יתרונות משותפים, אתגרים ומודלים של הצלחה מעצימים את הקהילות השותפות ומחוללים שינוי.
 
כמאמץ מקומי בעל השפעה לאומית, כל שותפות במסגרת התוכנית מספקת את ההזדמנות לחיבור בין קהילות בארץ ובחו"ל. בתוך כך נרקמות ומשגשגות גם מערכות יחסים בינאישיות, באמצעות תהליך קהילתי משותף. יותר מ-10,000 מתנדבים עובדים יחדיו מדי שנה, בוחנים נושאים בעלי ,חשיבות מעלים לדיון תגובות מהשטח, קובעים אבני דרך, מציבים יעדים ומגדירים תקציבים להשגתם.
 
המעורבות ושיתוף הפעולה יוצרים הפריה ותרומה הדדית בעיקר בתחומים ערכיים, קהילתיים וחינוכיים, בדומה לביקור האחרון שהתקיים במרכז 'יד חריף' במטה יהודה.