מובילים בתרבות - להקות מחול ורוק ממטה יהודה כבשו את תושבי פראג

גאווה מקומית בפארג: משלחת הנוער של מרכז 'יד חריף' הכוללת 30 אמנים בני נוער הופיעה בשבוע שעבר בכיכרות פראג וסחפה אלפי עוברים ושבים שהוקסמו * משה דדון:"מרכז יד חריף זוכה להכרה בינלאומית"גאווה מקומית בפארג: משלחת הנוער של מרכז 'יד חריף' הכוללת 30 אמנים בני נוער הופיעה בשבוע שעבר בכיכרות פראג וסחפה אלפי עוברים ושבים שהוקסמו * משה דדון:"מרכז יד חריף זוכה להכרה בינלאומית"

"באחד משיאי הביקור הופיעה המשלחת בפני ניצולי שואה בני 90 ויותר בבית האבות של הקהילה היהודית בפראג. המפגש המרגש חימם את ליבם של המארחים והוסיף גאווה רבה לחברי המשלחת בצד האנושי והאמנותי גם יחד"
 
משלחת של 30 נגנים ורקדניות ממרכז 'יד חריף' במטה יהודה התארחה בסוף השבוע שעבר בפסטיבל אומנויות בחוצות פראג, צ'כיה. המשלחת ובה שתי להקות רוק, רקדני ורקדניות מחול הופיעה לאורך כל סוף השבוע בכיכרות העיר, ביחד עם להקות מכל רחבי אירופה.
 
"מאות עוברים ושבים פרגנו לנו ונעמדו מוקסמים בכל אחד מהמופעים שלנו", אומר מנהל 'יד חריף' טל בן אור. "הופיעו שם להקות מכל רחבי אירופה ואומני 'יד חריף' קיבלו את התגובות הנלהבות ביותר מצד הקהל המקומי. אין ספק, הילדים שלנו גנבו את ההצגה".
 
הרמה הגבוהה והמקצועיות בריקודי העם, המחול מודרני והג'אז לצד איכות הנגינה של להקות הרוק עשו את שלהם והביאו כבוד רב לתושבי מטה יהודה ולמדינת ישראל. באחד משיאי הביקור הופיעה המשלחת בפני ניצולי שואה בני 90 ויותר בבית האבות של הקהילה היהודית בפראג. המפגש המרגש חימם את ליבם של המארחים והוסיף גאווה רבה לחברי המשלחת בצד האנושי והאמנותי גם יחד.
 
"זו הייתה חוויה אדירה להופיע מול ניצולי השואה. אנו שמחים שנפלה בחלקנו נתינה שכזו", אמרו השבוע בסיפוק במשלחת. בנושא זה, הביעה קלאודיה כפרי, אמו של ניר, אחד מחברי המשלחת, את תודתה למרכז 'יד חריף': "קבלו את הערכתי על כך שמצאתם לנכון לפנות זמן לנתינה. מעשה זה הוא ביטוי להליך חינוכי במיטבו", כתבה במילים חמות לחברי המשלחת.
 
ראש המועצה משה דדון: "זו גאווה גדולה למדינת ישראל ולמטה יהודה. לאמני המרכז יש חלק עיקרי וחשוב בפיתוח היחסים התרבותיים עם מדינות מאירופה ומרחבי העולם. מרכז 'יד חריף' זוכה בהכרה ואהדה בינלאומית במוסיקה, במחול, בציור, באמנות. מטה יהודה על מפת התרבות העולמית".
 
במרכז 'יד חריף', המרכז האזורי לאמנויות של מועצת מטה יהודה ממשיכים להגשים חלומות. המרכז, הפועל מזה כ-16 שנה משמש מעין בית שני לילדי האזור ותושביו, ומקרב אותם לאמנות המוסיקה, המחול, האמנות הפלסטית והמשחק. למרכז מגיעים ילדים מגיל 5 ועד מבוגרים מכלל יישובי המועצה ובהם קיבוצים, מושבים וכפרים ערביים. כולם יחד עוסקים באמנות, שירה, נגינה, מחול ויצירה והופכים את מטה יהודה למרכז תרבות בינלאומי ולאבן שואבת עבור אומנים מהאזור כולו. זאת, לצד קירוב התרבות והאמנות לכל בית במטה יהודה.