חדש ב'יד חריף': מגמת אומנויות ותנועה למבוגרים

ציור בצבע שמן, פיסול, מוזאיקה, פיסול קרמי, עיצוב ושזירת פרחים, יוגה, פילאטיס, אירובי ומחול מזרחי * מרכז החוגים של מטה יהודה פותח שנה עם מגמה חדשה וחוגים למבוגרים ב'יד חריף' וביישובים * דדון: "יד חריף מחובר לקהילה"


ציור בצבע שמן, פיסול, מוזאיקה, פיסול קרמי, עיצוב ושזירת פרחים, יוגה, פילאטיס, אירובי ומחול מזרחי * מרכז החוגים של מטה יהודה פותח שנה עם מגמה חדשה וחוגים למבוגרים ב'יד חריף' וביישובים * דדון: "יד חריף מחובר לקהילה"

מרכז 'יד חריף' מטה יהודה מרחיב את שירותיו לתושבי המועצה המבוגרים ופותח מגמת אמנות ותנועה במסגרתה יופעלו חוגים במרכז עצמו וברחבי היישובים. המהלך יוצא אל הפועל כחלק ממדיניות ראש המועצה לחבר את המרכז לכל בית במטה יהודה. "בארבע השנים האחרונות חיברנו את מרכז 'יד חריף' לקהילה במטה יהודה", אומר ראש המועצה משה דדון. "העמקנו את פעילות המרכז ביישובים במטרה להוביל את התרבות לכל בית. המגמה החדשה מעניקה מגוון של חוגים למבוגרים שמבקשים למלא את זמנם הפנוי ולרכוש כישורים חדשים. אני מאחל לכל באי המרכז שנת פעילות מוצלחת".
 
טל בן אור מנהל 'יד חריף': "מדי שנה אנו מוסיפים חוגים וקורסים לטובת תושבי מטה יהודה. השנה שמנו דגש והעמקנו את הפעילות גם לטובת הקהילה הבוגרת. החוגים מועברים על ידי אנשי מקצוע מובילים בתחומם ומתחברים לתפיסת המועצה שמעודדת רכישת כישורים המאפשרים לתושבים לעסוק בתחומים חדשים, בין אם כתחביב ובין אם כמקצוע. אנו שואפים להפעיל את החוגים גם במרכז וגם ביישובים בהתאם לכמות הנרשמים".
 
"רגע אחרי שהסתיימה תערוכת הגמר שלי בבצלאל ומתוך הניסיון שצברתי בעבודותיי ומחקריי על תופעות של צורה, קיום ובריאה באמנות, החלטתי שהשלב הבא מבחינתי יהיה לנסות ולחלוק את הידע ואת ההשקפה שלי על עולם האומנות עם אנשים אחרים", אומרת לירן גנון, רכזת המגמה. "את היעוד הזה בחרתי להגשים באמצעות השתלבות ב'יד חריף', מקום קסום ומרתק אשר מעניק ומעודד תרבות ואמנות לתושבי מטה יהודה מזה שנים רבות. הרציונל שעומד מאחורי פתיחת המגמה הוא לאפשר לכל תושב לקחת חלק במגוון חוגים, לפתח את הכישרון, לבטא את עצמו וליצור. כתושבת המועצה חשוב לי לעודד את השתתפות התושבים ולהגביר את מעורבותם. זו הסיבה שהחלטנו לפתוח את האפשרות לקיום הקורסים בתוך היישובים, כך נוכל להקל על התושב את ההגעה ולעודד פעילות במקום המגורים".                                                                               
 
בין החוגים החדשים: ציור בצבע שמן, פיסול, מוזאיקה, פיסול קרמי, עיצוב ושזירת פרחים, יוגה, פילאטיס, אירובי ומחול מזרחי. חלק מהחוגים יתקיימו ביישובים בהתאם למספר הנרשמים. במרכז מבקשים לאפשר לתושבים לחוות, ליצור ולרכוש ידע ומיומנויות טכניות בתוך עולם האמנות והתנועה. כך למשל, בשזירת פרחים ניתן יהיה להשתלב בשוק העבודה מחנויות הפרחים ועד עיצוב והפקת אירועים. בפיסול קראמי ניתן יהיה להרחיב את אוסף כלי הבית והכדים בגינה. בציור בצבעי שמן יינתן מקום לדמיון וביטוי עצמי ובחוג פיסול תוכלו לחוש ולהכיר מגוון חומרים ואת אופן השימוש בהם. "אנו מזמינים את התושבים להצטרף לקהילת 'יד חריף' ולנהל קשר מתמיד עם כלל המגמות תוך שיתופי פעולה. המטרה היא להגביר את צריכת האמנות והתרבות, ולעודד את היצירה בהשתתפות בתערוכות אמנות, בפרויקטים סביבתיים ופסטיבלים מקומיים", נמסר ממרכז 'יד חריף'. רשימת החוגים:
 

פירוט חוגים אודות מגמת האומניות למבוגרים ביד חריף
 
לפרטים והרשמה: 050-6657371, 02-9908889/893
liranmalausi@gmail.com.