שיעור באומנות

כיתת האומנויות של חטיבת הביניים 'הרטוב' ו'יד חריף' ערכה ביום שישי האחרון שיעור פתוח לעיני עשרות בני משפחה וחברים * "תוצר של מחויבות, מקצועיות ומצוינות", אומרים במרכז 'יד חריף'


כיתת האומנויות של חטיבת הביניים 'הרטוב' ו'יד חריף' ערכה ביום שישי האחרון שיעור פתוח לעיני עשרות בני משפחה וחברים * "תוצר של מחויבות, מקצועיות ומצוינות", אומרים במרכז 'יד חריף'
 
יום שישי בצהריים, שעת צהריים מוקדמת. החנייה במרכז 'יד חריף' מתמלאת מפה לפה, רגע לפני שכיתת האמנויות של חטיבת הביניים 'הרטוב' ו'יד חריף' עולה לשיעור פתוח על הבמה לעיניי עשרות בני משפחה וחברים. עשרות תלמידות שרוקדות במסגרת כיתת האמנויות מציגות במקצועיות קטעי ריקוד של בלט מודרני, בלט קלאסי וג'אז, לקול מחיאות הכפיים של הקהל שמילא את המרכז. ההתלהבות רבה, הן בקרב הרקדניות והן בקרב הקהל ובסיום האירוע מתפנה טל בן אור מנהל 'יד חריף' לספר על הפרויקט בהרחבה.
 
"לפני שלוש שנים הייתה הדלדלות במספר התלמידים במגמות המחול והמוסיקה של תיכון הרטוב", מספר בן אור. "יחד עם מנהל 'הרטוב' ניב בר גיא יצרנו מציאות חדשה. פתחנו בבית הספר כיתת אומנויות ככיתת מחנך המאגדת תלמידים שרוצים לרקוד ולנגן. ההצלחה היא כה גדולה שכיום פועלות שלוש כיתות של עשרות רקדניות ומוסיקאים  צעירים אשר לוקחים חלק במיזם".
 
"כל כיתה לומדת במהלך יום הלימודים ובשעות אחר הצהריים", מוסיפה שירי כץ רכזת המגמה. "שיתוף הפעולה בין החינוך הפורמאלי לחינוך הבלתי פורמאלי יצר מציאות חדשה. זהו תוצר של עבודה קשה, מחויבות, מקצועיות ומצוינות. כך מגיעים להישגיים משמעותיים".
 
בתיכון 'הרטוב' זוקפים את ההצלחה להורים שדחפו מהרגע הראשון ופועלים בשיתוף פעולה הדוק עם רכזת המגמה וצוות המורות שהקים את המסלול למחול בבית הספר. "אנחנו מלווים את התהליך מראשיתו", מספרים ההורים. "הבנות כולן עברו ועוברות מסע מדהים של גילוי האיכויות, המשמעת הפנימית  והצורך  לוותר לפעמים על דברים אחרים כדי להגיע לכאלה הישגים. הקשר הטוב עם הנהלת בית הספר, עם 'יד חריף' ועם המורות עצמן הוא סוד ההצלחה".
 
הבנות שהופיעו בשישי האחרון על הבמה לומדות בלט קלאסי, בלט מודרני וג'אז אך לא מסתפקות רק בכך. חלקן מוסיפות גם קומפוזיציה והיפהופ ללוח השבועי הצפוף שלהן.
 
"החיבור של יד חריף עם מערכות החינוך הפורמלי מוכיח את עצמ שוב ושוב", סיכם ראש המועצה משה דדון. "כמו בית הספר 'הרטוב' גם בתי ספר יסודיים כמו 'מתיתיהו' ו'האלה' נהנים משיתוף פעולה עם יד חריף. בנוסף, פועלת ב'יד חריף' המגמה העל אזורית לתקשורת בתחנת הרדיו החינוכי 'קול יהודה' בשיתוף ארבעה בתי ספר תיכונים. זו הדרך לממש את התכנית האסטרטגית ולהגיע להישגים בחינוך. אני מברך את כל העושים במלאכה ומאחל לכולם הצלחה בהמשך השנה".
 
'יד חריף', המרכז האזורי לאמנויות של המועצה האזורית מטה יהודה פועל בקיבוץ צרעה מזה כ-17 שנה. בשנים האחרונות, בעקבות המדיניות שמוביל ראש המועצה משה דדון פועלים במרכז לקרב את האמנות לתושבים, בתחומי מוסיקה, מחול, אמנות פלסטית ומשחק. המרכז מפעיל חוגים למגוון אוכלוסיות מגיל 5 ועד למבוגרים, מ- 54 יישובי המועצה, קיבוצים, מושבים, כפרים ערביים, ואף מהעיר השכנה בית שמש.
 
במרכז מלמדים עשרות מורים מובילים בתחומם תוך מתן עדיפות למורים תושבי מטה יהודה. המועצה האזורית מטה יהודה מסבסדת את הפעילות ומממנת את מערכת ההסעות ל'יד חריף' וחזרה כדי לעודד את מירב האוכלוסייה לקחת חלק בפעילות במרכז.