היהלומים ממטה יהודה

תלמידי תיכון 'הרטוב' הרוקדים במרכז 'יד חריף' זכו לתשואות בכנס המחול הארצי על שם יאיר שפירא והוזמנו למופע 'תלמידים רוקדים ורטיגו' שייערך במרכז 'סוזן דלל' בחודש פברואר הקרוב


חינוך בלתי פורמאליתלמידי תיכון 'הרטוב' הרוקדים במרכז 'יד חריף' זכו לתשואות בכנס המחול הארצי על שם יאיר שפירא והוזמנו למופע 'תלמידים רוקדים ורטיגו' שייערך במרכז 'סוזן דלל' בחודש פברואר הקרוב

משה דדון: "התוכנית לקידום המחול בקהילה היא תכנית לטווח ארוך שמממשת את מדיניות המועצה להביא את התרבות לכל בית במטה יהודה"

"הרקדנים ממטה יהודה העלו קטע מתוך 'ורטיגו והיהלומים' וקצרו תשואות רבות מקהל התלמידים ומחמאות חמות מהמארגנים"

תלמידי מגמת המחול בתיכון 'הרטוב' שבמטה יהודה הרוקדים במרכז 'יד חריף' יצאו בשבוע שעבר לכנס המחול הארצי על שם יאיר שפירא. התלמידים השתתפו בסדנאות, צפו במופע מחול של להקת 'בת שבע' והופיעו בפני להקות מחול מכל רחבי הארץ.

רקדני מטה יהודה העלו קטע מתוך 'ורטיגו והיהלומים' וקצרו תשואות רבות מקהל התלמידים ומחמאות חמות מהמארגנים. בעקבות המופע המוצלח הוזמנו רקדני 'הרטוב' להופיע במסגרת המופע 'תלמידים רוקדים ורטיגו' שיתקיים במרכז סוזן דלל בחודש פברואר הקרוב.

"התלמידים עובדים עם וובה זק, מנהל הסדנה להכשרת רקדנים של להקת ורטיגו, שהחל ללמד השנה במרכז 'יד חריף' כחלק משיתוף הפעולה הפורה עם להקת ורטיגו שממשיך זו השנה הרביעית", אומר טל בן אור, מנהל המרכז.

"השיעור עם וובה הוא חלק משיעורי החובה של מגמת המחול בתיכון 'הר טוב', ופתוח לתלמידים נוספים הרוקדים אצלנו במרכז", אומרת שירי כץ, רכזת המחלקה למחול ב'יד חריף'. "התלמידים לומדים בשיעור את טכניקת התנועה הייחודית של להקת ורטיגו ונחשפים לרפרטואר הלהקה. במסגרת העבודה על הריקוד הצטרפו לתלמידות גם שני רקדנים בנים. זו מגמה חיובית שדומה לנעשה בלהקות מחול מקצועיות".

במחלקה מועברים גם שיעורי בלט ורפרטואר קבועים עם ליאור לב, רקדן וכוריאוגרף בעל שם עולמי, שיעורי היפ-הופ לבנים עם מרווין קייסי, והכנות למופעים של הלהקה הייצוגית.

כמו כן, במסגרת התוכנית לקידום מחול בקהילה שמוביל המרכז מגיעה המורה מעין זוהר לעבוד עם תלמידי בתי הספר היסודיים 'הרטוב' ו'מתתיהו'. במסגרת שיעוריה היא חושפת את עולם המחול לתלמידים הצעירים ומאתרת תלמידים מצטיינים בעלי פוטנציאל במטרה לקדמם במסגרת מקצועית.

"התוכנית לקידום המחול בקהילה היא תכנית לטווח ארוך שמממשת את מדיניות המועצה להביא את התרבות לכל בית במטה יהודה", מסר ראש המועצה משה דדון. "המטרה היא להגדיל את אוכלוסיית הרקדנים ברחבי המועצה ולממש את הפוטנציאל הרב במטה יהודה. אנו גאים מאוד בפעילות של 'יד חריף', יוצרים חיבורים עם בתי הספר ומעודדים את התושבים להצטרף למרכז כבר מגיל צעיר".

 

מועצה אזורית מטה יהודה